Marketing

Skąd wziął się marketing?

• Bookmarks: 8 • Comments: 7


Działania marketingowe towarzyszą obecnie prawie wszystkim przedsięwzięciom na świecie. Skąd jednak wziął się ten obszar działań i jak się rozwijał? Warto przybliżyć chociaż kilka podstawowych faktów dotyczących marketingu, bez którego obecnie nie wyobrażają sobie istnienia czołowe globalne firmy.

Specjaliści od rozwoju marketingu zgodnie twierdzą, że pierwsze działania marketingowe miały miejsce w dobie rewolucji przemysłowej, czyli na przełomie XVIII i XIX wieku. Oczywiście nie był to marketing w dzisiejszym rozumieniu, jednak działanie podejmowane przed ówczesnych przedsiębiorców z pewnością położyły podwaliny pod nowoczesny marketing.

Pierwszy raz użyto terminu ”marketing” około 1910 roku w Stanach Zjednoczonych, wtedy też ukształtowały się jego pierwsze zasady. Jednak marketing w rozumieniu nam współczesnym pojawił się w USA w latach 80. i 90 XX wieku.

Od tego momentu marketing z dnia na dzień rozwija się i zaczyna działać na coraz to nowszych obszarach. Specjaliści od marketingu są szkoleni w stosowaniu wielu różnorakich metod, dzięki którym prowadzone kampanie marketingowe mają coraz to silniejszy zasięg.

Obecnie ważną pozycję wśród różnego typu działań zajmuje marketing mobilny. Rozwiązania są obecnie jednymi z najbardziej popularnych metod wykorzystywanych przez specjalistów od działań marketingowych. Prognozuje się, że w najbliższych latach większość kampanii marketingowych zostanie przeniesiona na obszar mobilny, gdyż to właśnie w ten sposób będzie możliwe dotarcie do jak największej ilości potencjalnych klientów.

comments icon7 comments
7 notes
3 views
bookmark icon

5 thoughts on “Skąd wziął się marketing?

    Write a comment...

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Oldest
    Newest
    Most Upvoted