czwartek, Listopad 15, 2018
Home > Marketing > Dlaczego warto ozdabiać strony internetowe?

Dlaczego warto ozdabiać strony internetowe?

Świąteczne dekorowanie strony?

Czas świąt nie przechodzi bez echa. Na miesiąc przed Bożym Narodzeniem rozpoczyna się czas strojenia. Osobiście cieszy mnie widok gwiazdek, światełek, reniferów, którymi ozdabiamy otaczającą nas przestrzeń. I to nie tylko tą rzeczywistą. Dotyczy to również przestrzeni internetowej – identyfikacja wizualna. Empik każdego roku wdraża nową koncepcję dekoracji swojej witryny. W tym roku panuje kolor czerwony, symboliczne choinki i reniferki. W sklepie internetowym Home&You, pomiędzy gałązkami jemioły i świerku, znajduje się zegar odliczający dni, w których złożone zamówienie na pewno dotrze do nas przed Gwiazdką. Działania graficzne wpisane są w całoroczną strategię marketingową takich firm. Przed każdym świętem, czyli szczytem sprzedażowym (Walentynki, Dzień Dziecka, Dzień Mamy, święta itp.), zmieniają się banery na stronach, ikonki, czy nagłówki – to one wprawiają nas w lepszy nastrój, dzięki czemu podnosi się nam poziom dopaminy w mózgu i mamy ochotę obdarowywać innych, sprawiać sobie radość. To główny czynnik wpływający na dokonywanie zakupów i podejmowanie decyzji o skorzystaniu z usługi.

Cienka granica

Niestety istnieje cienka granica pomiędzy kiczem, a estetycznym przyozdobieniem bazowej strony internetowej. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, lepiej skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy zgodnie ze standardami i trendami w grafice przygotują dla Ciebie niezbędne elementy do świątecznego kuszenia ofertą potencjalnych Klientów. Z pewnością inwestycja w ozdobniki Wam się opłaci. Ludzie bardziej cenią sobie wrażenia estetyczne, obrazki, niż zalewające ich uwagę teksty.

 

5 myśli do “Dlaczego warto ozdabiać strony internetowe?

  1. Uważam, że takie przyozdabianie jest miłe dla oka. Chociaż nie raz zdarzało mi się być na takich stronach, gdzie nic nie było czytelne i wtedy kogoś chyba poniosła fantazja.

  2. Ja ciągle wychodzę z założenia, że jeśli się na czymś nie znamy to nie powinniśmy się tym zajmować. Stroną internetową niech się zajmuje osoba, która zajmuje się tym na co dzień. Dzięki temu unikniemy kiczu.


    http://dream-med.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *