W przemyśle niezbędne jest stosowanie takich ułatwień, które wpływają na wygodę pracy, ale też zwiększają jej bezpieczeństwo. Niewątpliwie doskonałym wyborem są dmuchawy bocznokanałowe, które używane są na produkcji. Czas na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać ich budowę.
Dmuchawy bocznokanałowe – duża moc i efektywność pracy
Dmuchawa bocznokanałowa jest stosowana w różnych gałęziach przemysłu. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża siła ssąca należy stosować ten specyficzny rodzaj wentylatora. Rzeczywiście jego moc jest naprawdę duża. Warto wiedzieć, że dmuchawa bocznokanałowa zasysa i przetłacza powietrze, ale też stosuje się ją do sprężania substancji nie wybuchowych. Dzięki niej można wytworzyć nie tylko podciśnienie, ale też nadciśnienie. Niewątpliwie na ową efektywność pracy wpływa jej budowa. Choć ich konstrukcja jest prosta, to za sprawą wirnika promieniowego czy silnika elektrycznego zapewnia ona dużą moc. Dla jeszcze większej wygody pracy wentylator posiada tłumik dźwięków. A gdzie znajduje się wirnik wentylatora? Oczywiście na wale silnika i dzięki temu pracuje bezstykowo, nie ulega więc szybkiemu zużyciu. Dmuchawy bocznokanałowe są więc niezwykle trwałe i rzeczywiście w znaczący sposób przyspieszają prace. Ich waga także jest niewielka, a dzięki temu mogą pracować nie tylko w pozycji pionowej, ale też poziomej.
Gdzie stosuje się dmuchawy bocznokanałowe?
Wentylatory bocznokanałowe stosuje się w naprawdę wielu branżach przemysłowych czy dziedzinach gospodarki. Doskonale sprawdzają się w różnorodnych systemach wentylacji, ale też nowoczesnych systemach klimatyzacji. Także w transporcie, czy w produkcji mają zastosowanie. W pneumatyce służą do transportowania materiałów sypkich. Można za ich pomocą transportować również materiały, które są niezwykle delikatne. Wspomagają uzdatnianie wody. Artykuł powstał przy współpracy z firmą TECHEM: http://sprezarki-techem.com.pl/.
Fot. Shutterstock