Zabezpieczenie zamkiem na kod kojarzy się przede wszystkim z firmami, w dalszej kolejności z domami wolnostojącymi. Przeczytaj artykuł i poznaj inne, tym razem nietypowe miejsca zastosowania zamka na kod. Może Ty również skorzystasz!
Mieszkanie w bloku z zamkiem na kod
O ile spotyka się domy wolnostojące zabezpieczone kodem, o tyle zamek na kod raczej nie występuje w mieszkaniach w bloku. Niesłusznie! Tego rodzaju zamek ma wiele zalet, które warto rozważyć nawet mieszkając w bloku. I rzeczywiście, coraz więcej osób decyduje się na założenie takiego zamka. Do głównych korzyści należą:
- zwiększenie bezpieczeństwa, gdy w mieszkaniu znajduje się drogi sprzęt,
- zwiększenie prywatności,
- doskonałe rozwiązanie problemu zapominania o kluczach,
- remedium na gubienie kluczy,
- wygoda braku konieczności noszenia kluczy, kart, breloków,
- możliwość zdalnego otwarcia drzwi gościowi, sąsiadowi, sprzątaczce.
Zamek na kod w… toalecie firmowej
Kolejnym nietypowym, acz tym razem popularnym miejscem zamontowania zamka na kod jest toaleta w budynku pracy. Takie rozwiązanie zapobiega korzystaniu z łazienki przez osoby postronne, a co za tym idzie przeciwdziała nieporządkowi i wykradaniu sprzętu do czyszczenia czy nawet zapasu papieru toaletowego. Nie zachodzi ryzyko zgubienia klucza ani nie trzeba po niego chodzić, by załatwić pilną potrzebę.
![](https://portalfirmowy.net.pl/wp-content/uploads/2022/05/shutterstock_2127252737.jpg)
Apartamenty pod wynajem – kod czy klucz?
Ostatnie miejsce stanowią apartamenty na wynajem, zwłaszcza krótkoterminowy. Właściciel mający kod może otworzyć zamek z dowolnej odległości, co jest bardzo ważne m.in. w sytuacjach zagrażających życiu bądź zdrowiu wynajmujących. Jeśli wynajem jest krótkoterminowy, właściciel nie musi widzieć się najemcą, by przekazać mu klucz. Po prostu wygeneruje tymczasowy kod na ustalony okres wynajmu i przez ten czas kod pozostanie aktywny.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wandex.pl.
Zdj. Shutterstock