Uzaleznienie- leczenie

Różne tematy, niekoniecznie o biznesie.
Jadźka

Uzaleznienie- leczenie

Post autor: Jadźka »

Jak radzicie sobie w sytuacjach gdy borykacie się z problemami natury psychicznej, jak depresja czy uzależnienia? Myślę ,że każdy z nas zna taką osobę która boryka się z takimi problemami. Ja np obawiam się ,że bliska mi osoba popadła w alkoholizm - bardzo często bywa nietrzeźwa i to w środku tygodnia. Jest obecnie w trudnej sytuacji zyciowej, więc chciałabym jej pomóc. Rozważam detoks alkoholowy w ośrodku Medox w Nowym Modlinie Co myslicie?

wtz harbutowice
kiwkań

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: kiwkań »

Także jestem zdania, że w przypadku alkoholizmu bardzo ważny jest detoks alkoholowy. To też znalazłam ośrodek Detoks Fenix w Warszawie w którym taki detoks można odbyć. Poza tym w ośrodku tym na życzenie klienta możliwa jest implementacja tzw. wszywki alkoholowej-Esperal oraz blokera opiatowego-Naltrekson. No i leczenie dobierane jest po indywidualnym przeprowadzonym wywiadzie. Także jest to bardzo dobry i taki konkretny ośrodek
Awatar użytkownika
melike
Posty: 194
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:51

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: melike »

Każde uzależnienie to problem. By wyjść z nałogu niezbędna jest odpowiednia terapia. Jeśli chodzi o dobre placówki, które udzielają pomocy w tym zakresie, od siebie mogę zaproponować tę poradnię zdrowia psychicznego https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/p ... chicznego/. Dysponują kadrą z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Stosują nowoczesne metody terapii. Do pacjenta podchodzą indywidualnie i gwarantują kompleksową pomoc.
Awatar użytkownika
Izka
Posty: 14
Rejestracja: 02 lis 2019, 6:55

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: Izka »

Warto zastanowić się nad zaszyciem alkoholowym i lekiem o nazwie esperal w Bydgoszczy. Cena zabiegu jest naprawdę dobra. Komfortowe warunki w gabinecie lekarskim, wykwalifikowana kadra medyczny :)
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 125
Rejestracja: 03 sty 2020, 14:45

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: maksik »

A może warto spróbować tlenoterapii? Od jakiegoś czasu leczenie tlenem jest zalecane w wielu schorzeniach takich jak depresja, migrena, a nawet uzależnienia. Oterapia ma w ofercie koncentratory do użytku domowego, co może ułatwić terapię. Jednak należy skonsultować się z lekarzem.
Śnieżka

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: Śnieżka »

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest świadomość alkoholika, że ma problem. Później decyzja o leczeniu. Jak wiadomo im dłużej trwa uzależnienie, tym gorsze są jego skutki. Nie tylko dla samego chorego, ale także jego otoczenia, bliskich, rodziny. Alkoholizm nie rzadko prowadzi do utraty pracy, depresji czy też agresji https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ag ... -alkoholu/ .
NowakZygmuńt

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: NowakZygmuńt »

To naprawdę poważne problemy, dlatego też absolutnie nie wolno Wam ich bagatelizować. Ja mogę od razu zasugerować Wam, byście wybrali się do Kliniki Psychomedic.pl, gdzie możecie liczyć na najlepszą opiekę psychiatryczną. Na wizytę umówicie się pod numerem telefonu 22 253 88 88, więc koniecznie powinniście to wykorzystać.
Koścień

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: Koścień »

W Warszawie polecam klinikę walki z uzależnieniami https://www.medycznydetox.pl Pomogli oni mojemu tacie wyjść z alkoholizmu. Od 3 lat nie ruszył nic alkoholu i w końcu możemy cieszyć się normalną relacją w rodzinie. Bardzo im za to jestem wdzięczny, świetni specjaliści, bardzo wyrozumiali, wszystko zawsze mi tłumaczyli jak leczenie będzie przebiegać.
Awatar użytkownika
Solux
Posty: 75
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:34

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: Solux »

Moja siostra ma takie problemy i najpierw proponowałam jej aby umówiła się na wizytę do psychologa. Jednak gdy stwierdziłam, że nadużywa swoich leków i łączy jeszcze je z alkoholem to stwierdziłam, że będzie pewnie potrzebny odwyk. Szukając wśród różnych poradni trafiłam na adres ośrodka terapii uzależnień Lewin. Wydaje mi się, że to najlepsze miejsce dla niej na terapię.
Awatar użytkownika
junkler
Posty: 196
Rejestracja: 26 lut 2020, 22:10

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: junkler »

Pójście do ośrodka zamkniętego na trepie było dla mnie ciężkie, ale musiałem to zrobić. Dla mnie była teraz najważniejsza rodzina, a nie alkohol, jednak rezygnacja z niego była trudna. Jestem dumny z siebie, że podjąłem się leczenia w ośrodku https://www.osrodek-empatia.org/ i wyszedłem na prostą.
żagle

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: żagle »

Moi drodzy co byście zrobili na moim miejscu jeśli dowiedzieliście się że brat ma problem z alkoholem. Jak długo zastanawiałam się jak mogłabym mu pomóc ale niestety musiałbyś się dobrowolnie poddać leczeniu ośrodku uzależnień terapii Nefo tylko zastanawiam się jak go nakłonić na takie leczenie
Kamiś66

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: Kamiś66 »

Leczenie z alkoholizmu jest bardzo ciężkie i trudne dla osoby chorej. Taka osoba potrzebuje wsparcia i pomocy od bliskich i psychologów. Ja zawdzięczam moje życie Ośrodkowi terapii uzależnień Nefo. Są tam profesjonaliści, z bardzo dobrym podejściem do ludzi.
Luśka

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: Luśka »

Jeśli ktoś z naszego otoczenia zmaga się z alkoholizmem, to warto takiej osobie pomóc. Alkoholikowi samemu ciężko podjąć się leczenia gdy jest w ciągu alkoholowym. Z pewnością wspomniana przez Ciebie terapia jest jedną z opcji, ale warto także wesprzeć tą formę leczenia np. zaszyciem, o którym przeczytasz na https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... sulejowek/. Esperal może być częścią terapii i taka forma jest uważana za najskuteczniejszą.

dzięgiel chiński działanie
frączek

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: frączek »

Kiedy mój znajomy popadł w ciąg alkoholowy, od razu wzięłam sprawę w swoje ręce i zapisałam go na detoks alkoholowy w Gdańsku. Zabieg został przeprowadzony w jego domu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Podano mu kroplówki z witaminami i minerałami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania. Kilkugodzinna sesja stabilizuje gospodarkę wodno-elektrolitową. Dopiero gdy poprawił się jego stan fizyczny, udaliśmy się do lekarza, który doradził nam jaką metodę walki z nałogiem zastosować.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 328
Rejestracja: 05 cze 2019, 11:56

Re: Uzaleznienie- leczenie

Post autor: kasiakowa06 »

Izka pisze: ↑10 gru 2020, 11:16 Warto zastanowić się nad zaszyciem alkoholowym i lekiem o nazwie extraswiecie.pl/ogloszenie/esperal-bydgoszcz-zabieg-wszywki-alkoholowej-nasz-gabinet esperal w Bydgoszczy . Cena zabiegu jest naprawdę dobra. Komfortowe warunki w gabinecie lekarskim, wykwalifikowana kadra medyczny :)
Uważam, że esperal może byś odpowiednim rozwiązaniem. Znajomy korzystał z usługi w klinice https://odoklinika.pl/odtrucie-alkoholo ... an-detoks/ i nie pije od wielu miesięcy.

Obrazek
ODPOWIEDZ