Terapia uzależnień

Różne tematy, niekoniecznie o biznesie.
Awatar użytkownika
Emilka
Posty: 362
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:51

Terapia uzależnień

Post autor: Emilka »

Jak radzicie sobie w sytuacjach gdy borykacie się z problemami natury psychicznej, jak depresja czy uzależnienia? Myślę ,że każdy z nas zna taką osobę która boryka się z takimi problemami. Ja np obawiam się ,że bliska mi osoba popadła w alkoholizm - bardzo często bywa nietrzeźwa i to w środku tygodnia. Jest obecnie w trudnej sytuacji zyciowej, więc chciałabym jej pomóc. Rozważam wybór pomocy w Poradni Salomon https://poradniasalomon.com.pl/ , co o tym myslicie?
Awatar użytkownika
tamburyn
Posty: 34
Rejestracja: 04 lis 2019, 11:25

Re: Terapia uzależnień

Post autor: tamburyn »

Ciezko jest zyc z osoba z nałogiem, wiem bo mąż mial czas ze bardzo duzo pił. Dal sie namowic na leczenie w osrodku Tratwa w Wiśle i tam w koncu zrozumial co jest wazne i przestal pic. Nie byla to krótka i łatwa droga ale udalo sie. Kazdemu jest teraz lepiej
Awatar użytkownika
Nestor
Posty: 87
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:35

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Nestor »

Ja to sobie na razie dobrze radzę, ale gorzej jest z moim mężem, który zaczął w tajemnicy przede mną popijać coraz więcej alkoholu. Myśli, że ja tego nie widzę, a dla mnie to naprawdę jet duże strapienie. Nawet pytałam się już różnych znajomych czy znają jakąś dobrą poradnię, w której mógłby się leczyć. I oczywiście jest Ośrodek terapii Forest. Tylko teraz największe zadanie przede mną. Jak do tej terapii jego namówić?
Awatar użytkownika
Izka
Posty: 14
Rejestracja: 02 lis 2019, 6:55

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Izka »

Mój brat długo nie mógł sobie poradzić z alkoholizmem. Nie pomogły terapia, odwyki czy spotkania AA. Po kilku miesiącach znów wracał do nałogu. Żeby raz na zawsze uporać się z alkoholizmem, namówiłam go na wszywkę alkoholową. Poczytał o tym tutaj: https://www.esperal.edu.pl/krakow/ i wiedział, że będzie pod opieką specjalistów, więc się zgodził. Od tamtej pory jest trzeźwy.
Awatar użytkownika
KarolK
Posty: 816
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:17

Re: Terapia uzależnień

Post autor: KarolK »

Terapia uzależnień to na pewno doskonałe rozwiązanie Waszych problemów, jednakże przed przystąpieniem na pewno pojawią się wahania i obawy, dlatego warto wcześniej poczytać na czym polega leczenie uzależnień https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/le ... zaleznien/.
Awatar użytkownika
marian3
Posty: 224
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:32

Re: Terapia uzależnień

Post autor: marian3 »

Wydaje mi się, że jeszcze ciężej wyjść z narkomanii niż z alkoholizmu. I zażywanie narkotyków ma dużo poważniejsze konsekwencje dla zdrowia. Także nie tylko wyleczenie nałogu ale potem walka o swoje zdrowie jeszcze zostaje. Jak zacząć, gdzie się udać? na https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/jak-le ... arkotykow/ macie sporo porad. Jeśli macie w otoczeniu osobę uzależnioną to koniecznie podeślijcie jej link.
Awatar użytkownika
liczi
Posty: 34
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:50

Re: Terapia uzależnień

Post autor: liczi »

Na taką terapię można wybrać się także do psychologa. Warto wiedzieć o takiej możliwości. Poczytajcie o tym, czym jest terapia uzależnień: https://melka-roszczyk.pl/terapia-uzaleznien/.
Awatar użytkownika
Belatrix
Posty: 17
Rejestracja: 07 lip 2020, 19:27

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Belatrix »

Uzależnienie to najgorsze co może nas spotkać. Jest to uciążliwe zarówno dla samego chorego jak i rodziny. Wbrew pozorom uzależnić można się od wielu spraw. Swojego czasu moja mama często grała w lotto. Niby nic szkodliwego, każdy z nas od czasu to czasu próbuje szczęścia, jednak w jej przypadku przeistoczyło się to w hazard. Grała coraz więcej i więcej. Znajoma poleciła nam Ośrodek Terapii Wiosenna, który leczy uzależnienia od hazardu. Mama nie chciała słyszeć o zamknięciu jej w ośrodku a Wiosenna oferuje również terapie dojazdowe dzięki czemu mama otrzymała fachową pomoc i przede wszystkim zrozumiała swoje uzależnienie
Awatar użytkownika
Eliza111
Posty: 202
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:08

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Eliza111 »

Poczytajcie sobie na stronie https://wetalk.pl/blog/uzaleznienia-beh ... xxi-wieku/ o uzależnieniach XXI wieku. Uzależnienia behawioralne to plaga która teraz panuje. Czytałam ten artykuł jest on pomocny. Pokazuje jak z tym walczyć jak to leczyć. Poczytajcie koniecznie
Fińka

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Fińka »

Jeśli chodzi o ośrodku uzależnień, to wiem, że Krakowie warto zdecydować się na Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl mają dobre opinie. Pięknie położony ośrodek i osoby, które naprawdę znają się na swojej pracy.
Mośka123

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Mośka123 »

Moim zdaniem warto wybrać się do specjalisty na terapię. Może zdecydujecie się na to. Jeśli tak to polecam ośrodek leczenie uzależnień to bardzo dobry ośrodek uzależnień w Warszawie. Sprawdźcie na stronę i poczytajcie o tym miejscu.
Iguś

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Iguś »

Świetnym ośrodkiem jest Forest. Super lokalizacja, odpowiednio dobrana terapia, cudowni terapeuci a także umiejętność wysłuchania pacjentów. Mój ojciec 2 lata temu leczył się tam z alkoholizmu i od tego czasu ani razu nie sięgnął po alkohol chociaż czasem sytuacje były ciężkie to sobie poradził
Awatar użytkownika
Izka
Posty: 14
Rejestracja: 02 lis 2019, 6:55

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Izka »

Świetnym połączeniem terapii alkoholowej w leczeniu alkoholizmu jest także zastosowanie farmakologii w postaci tabletek antyalkoholowych esperal zaszywanych w organizmie pacjenta. :)
Awatar użytkownika
sefka
Posty: 348
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:52

Re: Terapia uzależnień

Post autor: sefka »

Coraz więcej osób ma problem z alkoholem. Najważniejsze to działać, a nie lekceważyć problem. Podobno detoks prowadzony przez https://www.medycznydetox.pl/ jest bardzo skuteczny.
Dawidś

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Dawidś »

Ja miałem taki epizod w swoim życiu po niespodziewanej śmierci matki i ojca w jednym roku ....jednym słowem załamałem się i zacząłem pic na umór. Miałem swoją rodzinę ...żonę i dwoje dzieci ale w tamtym czasie straciłem ich z pola widzenia i topiłem swoją stratę w alkoholu. Moja żona namówiła mnie na terapię i może dobrze, że się tak stało bo czułem po postu bezsens życia. Pierwsze co to zapisałem się na wszywkę - esperal łowicz i pojechałem do nich http://drburzynski.pl/. Chodzę na terapię i jest o wiele lepiej.....
Łukasz99

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Łukasz99 »

Cześć! Słyszałeś o Programie Ograniczania Picia? Nie trzeba z dnia na dzień odstawiać alkohol, gdy masz do niego skłonność. Polecam ośrodek dla uzależnionych Forest, który specjalizuje się w tym programie. Doświadczeni terapeuci opracują indywidualny plan dla Ciebie, po którym świadomie będziesz kontrolować to co pijesz. Sam ukończyłem terapię na tym programie i nie mam już problemów z piciem bez umiaru!
Łucja

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Łucja »

Może chcecie wybrać się na terapię uzależnień do sprawdzonego ośrodka? Ja polecam ośrodek leczenie uzależnień od narkotyków oni do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, ze zrozumieniem, nie oceniając, naprawdę profesjonalni i najlepsi terapeuci i psycholodzy. Polecam serdecznie to miejsce. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie to poczytajcie.
Awatar użytkownika
obuska
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:58

Re: Terapia uzależnień

Post autor: obuska »

moja znajoma, która od lat piła chodziła już wiele terapii i pomagały tylko na chwilę, później i tak wracała do picia. w końcu na zaszycie alkoholowe Radom się zdecydowała i jak się okazało to właśnie farmakologiczna metoda leczenia pomogła, dziś już nie sięga po alkohol
Mirosława

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Mirosława »

Najważniejsze to nie czekać, aż problem się będzie dalej rozwijał, tylko jak najszybciej sięgnąć po pomoc profesjonalistów. Myśle, że bardzo dobrze w tym aspekcie powinna sprawdzić się klinika psychomedic.online. Najlepiej zadzwońcie do rejestracji pod 799-399-399 i dowiedzcie się, jak szybko możecie uzyskać u nich termin na konsultację.

power bank omega 10000mah 5v 2.1a
Awatar użytkownika
poli3902
Posty: 275
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:01

Re: Terapia uzależnień

Post autor: poli3902 »

Można poczytać tu https://jazdapopijaku.pl/ , jak i znaleźć w tym miejscu taką osobę, jak adwokat jazda po alkoholu, którego ja polecam. Dowiecie się, co grozi za jazdą pod wpływem alkoholu. Chyba mówić nie muszę, że kary są wysokie. Ale to nic w porównaniu do narażania zdrowia i życia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.
cęgi

Re: Terapia uzależnień

Post autor: cęgi »

masz w stu procentach racje. Na szczescie jest sporo naprawde dobrych osrodkow, w ktorych mozna liczyc na pomoc specjalistow. Slyszalam, ze ośrodek Forest naprawde sobie dobrze radzi z ciezkimi przypadkami. Moim zdaniem warto takie osoby przekonac by o siebie i swoje zycie zawalczyly
patrycjaś12_02

Re: Terapia uzależnień

Post autor: patrycjaś12_02 »

Jeśli chodzi o uzależnienie od alkoholu, hazardu i narkotyków to polecam szczególnie ośrodek terapii uzależnień https://wakeup24.pl/ położony pod Warszawą. Mają wiele modeli leczenia, dzięki czemu trafiają do każdego pacjenta z wysoką skutecznością. Ponadto mają stałą opiekę medyczną. Polecam wszystkim, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy.
Jadźka

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Jadźka »

Uzależnienie nie jest tylko od alkoholu, ale również od pracy. Mój mąż całe dnie spędza pracując. Nawet w weekendy nie spędza czasu z rodziną. Z tym problemem pomoże mu Ośrodek terapii uzależnień Nefo. Dzięki tej terapii życie naszej rodziny może w końcu będzie takie jakie powinno.
Awatar użytkownika
KarolK
Posty: 816
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:17

Re: Terapia uzależnień

Post autor: KarolK »

Witam,jak pomoc osobie chorej?? Czy uwazacie,ze alkoholizm to choroba? Ja tak,uwazam,ze kazde uzaleznienie to choroba. https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/de ... -alkoholu/ Jak takim osobom pomagac? Macie jakies rady? Proszę o nie.
Ewuś

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Ewuś »

Co myślicie o detoksie w domu pacjenta? Czytałam, że Forest oferuje taką usługę i zastanawiam się czy taka opcja jest dobra. Z pewnością pomaga w przerwaniu ciągu alkoholowego i poprawia samopoczucie osoby pod wpływem ale czy wpłynie jakoś na jej chęć podjęcia leczenia? Mój tata ostatnio coraz częściej sięga po kielicha i zastanawiam się czy mogę mu w ten sposób pomóc.
uzależnienie32

Re: Terapia uzależnień

Post autor: uzależnienie32 »

W miejscu jakim jest ośrodek jest ciągła opieka lekarska leczenie alkoholizmu Kraków. Pacjent objęty opieką lekarską lekarza psychologa, internisty. Oosby pracujące na czas pobytu w ośrodku otrzymują zwolnienie lekarskie na czas trwania terapi. Pobyt z osobami o podobnych doświadczeniach jest pomocny w walce z uzależnieniem.
Bronisław

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Bronisław »

Jeśli ktoś nadużywa alkoholu upijając się nawet w środku tygodnia, to rzeczywiście może wskazywać to na problemy z alkoholem. Warto takiej osobie pomóc, aby jak najszybciej wyszła z nałogu. Mojemu koledze pomogło zaszycie alkoholowe w Warce. Idea leczenia Esperalem opiera się na terapii awersyjnej. Teoria ta zakłada, że osoba uzależniona będąca po aplikacji wszywki alkoholowej po spożyciu trunku będzie odczuwać tak silne dolegliwości, że sama myśl o dalszym piciu będzie powodem ogromnego lęku (awersji) i zniechęci do sięgania po kieliszek.
kopką

Re: Terapia uzależnień

Post autor: kopką »

ja to bardzo polecam https://www.energiazycia.net.pl/ , świetne miejsce do tego by móc odetchnąć od tego co się w życiu dzieje. taka terapia, czy medycyna chińska pozwala inaczej spojrzeć na świat, pozwala odkryć siebie na nowo. Jestem pewna, że wiele osób to zdecydowanie doceni.
miłosz

Re: Terapia uzależnień

Post autor: miłosz »

Pomoc alkoholikowi warto rozpocząć od zadbania o jego stan fizyczny. Na skutek nadmiernego picia alkoholu, w organizmie gromadzi się wiele toksyn, które szkodzą naszemu zdrowiu. Zabieg, który rekomendowany jest w takiej sytuacji to odtruwanie alkoholowe, o którym przeczytacie na https://odtruwanieszczecin.pl/. Detoks znajduje się wśród najpopularniejszych metod stanowiących pierwszy krok ku trzeźwości. Jednorazowa sesja trwa kilka godzin. Liczba sesji jest uzależniona od stopnia zatrucia i stanu zdrowia pacjenta.
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 47
Rejestracja: 10 lip 2019, 9:54

Re: Terapia uzależnień

Post autor: pieknyolek »

Emilka pisze: ↑19 lut 2020, 21:27 Jak radzicie sobie w sytuacjach gdy borykacie się z problemami natury psychicznej, jak depresja czy uzależnienia? Myślę ,że każdy z nas zna taką osobę która boryka się z takimi problemami. Ja np obawiam się ,że bliska mi osoba popadła w alkoholizm - bardzo często bywa nietrzeźwa i to w środku tygodnia. Jest obecnie w trudnej sytuacji zyciowej, więc chciałabym jej pomóc. Rozważam wybór pomocy w Poradni Salom , co o tym myslicie?

Jeżeli szukasz dobrego ośrodka leczenia uzależnień to polecam https://wyspasozo.pl

Obrazek
ketons

Re: Terapia uzależnień

Post autor: ketons »

Polecam do poczytania, wszystko można ogarnąć - http://poradnia-uzaleznien.pl/
Zdecydowanie polecam, trzeba działać, a nie stać w miejscu i to zdecydowanie ma sens.
Nie jest tak, że od razu będzie cudownie - najpierw tę osobę trzeba przekonać do terapii, a kiedy to się uda, to już powinno być wyłącznie dobrze i tego się trzymajcie.
Krystian11

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Krystian11 »

Ja już mam na szczęście za sobą walkę z uzależnieniem. Nie był to dla mnie łatwy okres ale udało się wyjść z nałogu. Abstynencje szczególnie zawdzięczam klinice, w której podjąłem się zaszycia alkoholowego - https://esperalszczecin.pl/ To był strzał w 10! Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, przed zaszyciem dokładna konsultacja stanu zdrowia z lekarzem, a później już sam zabieg. Esperal w moim przypadku działał 10 miesięcy (wiem, że może działać nawet do 12). W trakcie tego czasu poświęciłem się pracy nad sobą wraz z najlepszą Panią psychoterapeutką w całym Szczecinie.

jak zacząć hodowle marihuany
Jan

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Jan »

Ja polecam ośrodek terapii uzależnień KRAJNA. bardzo empatyczny, ciepły i pomocny personel. Dzięki niemu nie piję już 1,5 roku, zniknela rowniez moja depresja i po raz pierwszy naprawdę wierze w prawdziwe jutro. Wiem, ze wyjscie z uzaleznienia moze wydawac sie niewyobrazalnie trudne i wiem, ze po czesci juz zawsze bedziemy ofiaramy choroby alkoholowej, ale jest mozliwe zbudowanie nowego, szczesliwego w pelni trzezwego zycia. taką nadzieje zyskujesz podczas terapii i rozmowy ze specjalistami, takimi jak ci z krajnej. Nie łamcie się kochani, i pamiętajcie ze z kazdej trudnej sytuacji jest wyjście.
nikodem

Re: Terapia uzależnień

Post autor: nikodem »

Najlepszym rozwiazaniem jest leczenie, tak jak tu wszyscy mówią. Ja osobiście polecam Ranking Ośrodków Terapii, gdzie w jednym miejscu znajduja sie osrodki z dobrymi opiniami, Myślę, że warto się zapoznać z tym portalem, ponieważ macie porównanie, opinie pacjentów, którzy faktycznie odbyli leczenie, wiec zawsze jest to jakas podpowiedz. Jesli ktos chce wyjsc z nalogu, depresji to miejsce, gdzie bedzie odbywal leczenie jest bardzo wazne. Moja znajoma wlasnie tam znalazla super osrodek dla swojego meza, ktory walczyl z alkoholizmem.
Wienia

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Wienia »

Brat już miał kilka leczen za sobą, najpierw wszywka na rok no to wiadomo nie pił. Ale tylko mieło od razu poszedł z kolegami w tango i nie było go kilka dni. Zaczeło się piekło...znowu pił na umór. Z pracy wyrzucili, narzeczona odeszła, siedział mamie na głowie. Zapisaliśmy go na AA, kilka tygodni terapia i nie przyniosło żadnego efektu. Długo próbował i nic. Znajomi mamy polecili nam ośrodek Tratwa z Wisły. Dowiedziałam się co i jak, poszukałam opinii o nich i zawieźliśmy Michała. Miesiąc był prawie i jakoś niedowierzałam w sukces. Ale udało się, mają tu wspaniałych terapeutów. W listopadzie rok minoł jak nie pije. W końcu sukces. Polecam ośrodek
Filip Es.

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Filip Es. »

Jeśli szukacie godnego zaufania miejsca, który pomaga wyjść z uzależnienia od alkoholu to mogę polecić miejsce, do którego uczęszczała moja ciocia - galmedic w Krakowie. Była pod okiem specjalistów. Uczęszczała na terapię oraz ma wszywkę alkoholową. Z początku ciężko było ją namówić chociaż na jedno spotkanie, ale z czasem sama podjęła decyzję o leczeniu i bez problemu uczęszczała na spotkania. Szybko zauważyłem u niej poprawę. Z każdym spotkaniem widziałem poprawę.
Dominikdawid

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Dominikdawid »

Najlepiej jest sięgnąć po pomoc specjalistów. Ja osobiście polecam ośrodek Krajna na kaszubach. Świetne miejsce nad jeziorem, profesjonalni terapeuci i fajne zajęcia dodatkowe. Możliwośc spacerów, siłowni, bilardu. Niedaleko jest też basen. Podają smaczne jedzenie - śniadanie, obiad i kolacje, które jest w ramach programów. Ogólnie ośrodek jest zadbany i jakby nie patrzeć że to leczenie odwykowe to pobyt byłby bardzo przyjemny. Leczyłem się u nich z alkoholizmu. Na początku byłem pod wielkim wrażeniem jak to wszystko jest zorganizowane. O dziwo nie chciałem pić. Chciałem się wyleczyć, zwyciężyć ten nałóg. Nie mogłem sobie pozwolić aby dłużej staczać się na dno. Bardzo pomogli mi terapeuci z tego ośrodka. Nie piję już dłuższy czas i układam sobie życie na nowo.
Tymon

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Tymon »

Chodziłem na terapię, ale chyba najbardziej pomogła mi wszywka alkoholowa. Potrafiłem się kontrolować, wiedziałem, że jak się napiję to będę się źle czuć. Jeśli ktoś rozważa wszywkę to ja zakładałem w galmedic w Krakowie. Z tego co wiem to mają też siedzibę w Rzeszowie i na Śląsku. Jeśli się zastanawiasz to poczytaj więcej informacji na ich stronie internetowej. Tez dużo czytałem przed zaszyciem wszywki. Teraz nie żałuję, bo wiem że mi pomogło. Jeśli chcielibyście więcej informacji to możecie do mnie napisać, chętnie odpowiem.
Kartofelek

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Kartofelek »

Jeśli chodzi o sprawdzony ośrodek to polecam „borowik” w Jerzmionkach, moja mama jest po terapii w tym ośrodku i szczerze mówiąc wątpiłem, że to może się udać, jednak jestem miło zaskoczony. Mama dumna z efektów terapii i ogromnie wdzięczna całej kadrze. Dla rodziny to wielka ulga patrzeć jak na nowo potrafi cieszyć się życiem, szczerze mówiąc cała rodzina już nie dawała sobie rady by uświadomić mamę o powadze jej problemu, ale w ośrodku dzięki wykwalifikowanej kadrze i świetnie dobranej terapii udało się.
Jagoda0393

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Jagoda0393 »

Moja mama mierzy się z problemem alkoholizmu, choć niestety dotyka to nasza całą rodzinę. Wszyscy wyciągali do niej pomocną dłoń, ale cały czas odmawiała. Dwa miesiące temu w końcu zdecydowała się na terapię. Kontaktowaliśmy się z mnóstwem ośrodków i ostatecznie wybraliśmy Holistyczne Centrum Terapii Psychosomatycznej w Pile. Specjalizują się w leczeniu uzależnień. Mają bardzo dobry program i naprawdę doświadczonych specjalistów. Choć nie minęło dużo czasu odkąd mama tam przebywa, to przy każdej rozmowie czy spotkaniu widzę ogromne postępy w jej postawie. Oczywiście, wszystko okaże się jak już zakończy terapię, jednak jestem bardzo dobrej myśli.
Kamila89

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Kamila89 »

Zgadzam się. Holistyczne Centrum Terapii Psychosomatycznej w Pile to naprawdę bardzo dobry ośrodek. Moja ciocia spędziła w nim kilka miesięcy i w końcu funkcjonuje normalnie. Przez długi czas nie chciała się zdecydować na leczenie, ale w końcu udało mi się ja namówić. Nie pije od pół roku i widać jak odżyła. Oczywiście cały czas ją pilnujemy, ale sama jest już świadoma tego, że gdyby wróciła do picia to może to być jej ostatnia decyzja. W ośrodku czas spędzała na ćwiczeniach i rozmowach z terapeutami. Jest szczęśliwa, że tam trafiła i spotkała tak dobrych i mądrych ludzi.
Grzegorz

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Grzegorz »

OJjjjj... o alkoholizmie wiem sporo z własnego doświadczenia, bo ojciec pił od kiedy pamiętam i wiele lat zatruwał nam życie... juz miał sie nawet zaszyć ale w końcu sie rozmyslił :( potem poszedł do AA ale był z trzy razy i dalej pił... :( w końcu mama powiedziała dość i znalazła Ośrodek Terapii Uzależnień Borowik. Pokazała mu i zawiozła. Normalnie by się pewnie nie zgodził ale ośrodek wygląda jak pensjonat i przekonała go chyba tym, że sobie odpocznie od stresów pod lasem. No i to był strzał w dziesiątkę! :D W końcu zrozumiał ile lat zmarnował i wrócił do domu jako inny człowiek.
Zosia

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Zosia »

Mój brat niestety zaczął nadużywać alkoholu, odizolował się od znajomych i rodziny. Stracił pracę i z dnia na dzień było tylko gorzej. Wyglądał jak swój cień, w chwilach trzeźwości chciał to zakończyć, ale potem wracał do alkoholu. Pewnego dnia wykorzystałam, że ma moment trzeźwości i z łzami w oczach zaprowadziłam go do Medyczny Detox. Po detoksie dopilnowałam by trafił na terapię, w międzyczasie  podjął decyzję o zaszyciu. Od tego momentu minął rok i powoli Bartek staje na nogi i zaczyna na nowo układać sobie życie. 
Magdzik

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Magdzik »

Namawianie na siłę alkoholika nic nie pomoże, to on musi sam zdecydować czy się chve leczyć. Zadne prośby namowy nic nie dadzą, alkoholik musi sięgnąć dna, a wtedy sam się zgłosi na leczenie, tak było w moim przypadku z partnerem
ivanko555

Re: Terapia uzależnień

Post autor: ivanko555 »

niestety uzależnić można się nie tylko od alkoholu, a taka sytuacja potrafi nieźle namieszać w życiu. Polecam terapię online, zdecydowanie dużo łatwiej wygospodarować czas na spotkanie z psychologiem przez internet niż w gabinecie
melex855

Re: Terapia uzależnień

Post autor: melex855 »

Od 2015 roku zajmujemy się systemami związanymi z bezpieczeństwem oraz wygodą użytkowania naszego domu. Projektujemy systemy alarmowe, systemy monitoringu oraz systemy inteligentnego domu. Bazujemy na doborze sprzętu sprawdzonych producentów, którzy oferują gwarancje na swoje urządzenia. Jesteśmy na bieżąco z światem nowych technologii więc wybieramy tylko nowoczesne systemy, które posłużą przez długie lata. Wszystkie projekty wykonywane są profesjonalnie by instalator mógł je łatwo zrozumieć. https://www.blueprotect.pl
Wojti64

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Wojti64 »

Ważne jest to, aby leczyć swoje uzależnienia, bo mają okropny wpływ na nasze życie. Pod adresem: https://vita-nova.pl/ podsyłam namiary na dobry ośrodek leczenia uzależnień gdzie można odbyć terapię nawet online. W razie gdyby interesowała Cię terapia stacjonarna, to ośrodek znajduje się w Warszawie.
kanalia66

Re: Terapia uzależnień

Post autor: kanalia66 »

Jesli chodzi o leczenie uzaleznien mogę śmiało polecić ośrodek w Wiśle Tratwa. Mają tu bardzo dobrych terapeutów, osoby które same miały problemy i wyszły z nałogu, teraz sami prowadza terapie.
Polecam, pomogli tu mojemu kuzynowi a teraz ojczym jest w trakcie terapii
Awatar użytkownika
Riana
Posty: 49
Rejestracja: 08 sty 2019, 13:39

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Riana »

Ja korzystam z pomocy psychologa i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona. Jest to poradnia psychologiczna, psychiatryczna Wrocław Empatio: http://psycholog-ms.pl/ . Serdecznie polecam tę placówkę - moim zdaniem to bardzo dobry wybór. Można umówić się także na poradę online.
Gość

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Gość »

Psychoterapia ma bardzo wysoką skuteczność jeśli chodzi o leczenie i zapobieganie nawrotom uzależnień. Rozwój technologii informatycznych sprawił iż w XXI możemy korzystać z tej formy pomocy również w trybie online. Dla osób poszukujących psychoterapeutów lub psychologów polecam odwiedzenie strony https://psychologuj.pl
Admirałka

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Admirałka »

Ciężko znaleźć dobrą terapię dla osoby uzależnionej. Jak moge pomóc polecam ośrodek w Wiśle Tratwa. Pomogli tu mojemu bratu wyjsc z alkoholizmu www.tratwa.pl
ODPOWIEDZ