Dobra szkoła dla dziecka?

Jak wybrać biuro rachunkowe lub księgową? Jak dbać o dokumenty w firmie? Najlepsze oprogramowanie do księgowości online.
Awatar użytkownika
Gonia
Posty: 42
Rejestracja: 16 lip 2019, 10:58

Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Gonia »

Do jakich placówek uczęszczają wasze dzieci ?Bo zastanawiam sie czy wysłać moją córkę do szkołu publicznej czy lepiej zrobie jak spróbuje ją zapisać do https://szkolaeuropejska.pl/ . Podobno po takiej prywatnej szkole ma wieszke szanse na to by coś osiągnać.
Awatar użytkownika
obuska
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:58

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: obuska »

Córka mojej znajomej chodzi do prywatnej i jest bardzo zadowolona. Jej mama bardzo zachwala szkołę wiec myślę że warto zapisać dziecko do szkoły prywatnej. Książki można dostać bez problemu na internecie https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/wsip
Awatar użytkownika
Sebek57
Posty: 135
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:28

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Sebek57 »

Ciężko powiedzieć i wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb oraz wymagań co do kierunku rozwoju Waszych pociech. W przypadku Łodzi na pewno warto, abyś podczas poszukiwań odpowiedniego kierunku zwróciła uwagę na Cosinus bo otworzyli swoje technikum oraz liceum z dużym wyborem kierunków. Są to oczywiście szkoły dzienne i w pełni darmowe (dodatkowo dają za darmo podręczniki oraz zeszyty swoim uczniom). Z resztą wszystkiego możesz dowiedzieć się na miejscu oraz ich stronie internetowej. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kunkemarta
Posty: 66
Rejestracja: 26 kwie 2019, 20:45

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: kunkemarta »

W Warszawie na Wilanowie gdyby ktoś z Wa szukał dobrej podstawówki dla dzieci to moim zdaniem Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej przy ulicy Kolegiackiej do takich należy. Dzieci mają tam duży wybór zajęć dodatkowych. Nacisk kładzie się również na ruch i język angielski. Dzieci mają tam dobre możliwości do nauki i rozwoju.
Awatar użytkownika
Elizmas1990
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2020, 11:36
Kontakt:

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Elizmas1990 »

myślę, ze najlepiej popytać wśród znajomych czy sąsiadów, którzy posyłają dziecko/dzieci do szkoły, która nas interesuje. Trudno ocenić, czy szkoła prywatna jest lepsza, czy publiczna. Wszystko zależy od nauczyciel, zajęć dodatkowych, jakie szkoła oferuje, programu, jaki realizuje... dlatego właśnie uważam, że najlepiej poszukać u źródła :)
Awatar użytkownika
Blondia
Posty: 41
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:15

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Blondia »

Jak zależy wam na językach obcych i to na wysokim poziomie to postawcie właśnie na szkoły prywatne. Mój syn już bardzo dużo umie powiedzieć po angielsku, nawet staramy się swobodnie rozmawiać po angielsku:) W Te Vizji Okopowa trafił na świetnego nauczyciela, lubi się uczyć i to też na pewno robi robotę:)
Awatar użytkownika
Alek
Posty: 70
Rejestracja: 17 gru 2019, 10:59

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Alek »

Nasz syn przygotowuje się właśnie do egzaminu ośmioklasisty i chcemy, aby jak najlepiej się przygotował :) przyroda zadania? na internecie można znaleźć naprawdę dużą bazę zadań i odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Arktyczna
Posty: 29
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:21

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Arktyczna »

Najważniejszy według mnie jest nauczyciel jeżeli chodzi o dobre nauczanie, no ale można wybierać szkołę już pod tym kątem:) Ja trafiłam na genialnych nauczycieli w Te Vizji, szkole podstawowej w Warszawie. Z każdego jestem zadowolona. No i też dzieci mają tu bardzo dużo przydatnego języka angielskiego. Patrzcie pod tym kątem na wybór szkoły.
Awatar użytkownika
tosiami
Posty: 51
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:40

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: tosiami »

Warto jednak edukację dziecka wspierać również samodzielnie, tak, by dziecko wiedziało, że ze wszystkim jest po prostu wspierane. I myślę, że należałoby zacząć od Stefy Inspiracji https://www.nowaera.pl/strefainspiracji NOWEJ ERY. Dzięki temu będziecie wiedzieć, jak podejść do dziecka, poradzić sobie z jego różnymi kłopotami.
Awatar użytkownika
burek
Posty: 217
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:28

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: burek »

Polecam popytać wśród znajomych którzy mają dzieci, na pewno wam coś doardzą. Coraz więcej rodziców posyła dzieci do szkół prywatnych, ale bez względu na to czy szkoła jest publiczna czy prywatna - wypadki zdarzają się wszędzie. Dlatego pomyślcie o wykupieniu ubezpieczenia NNW szkolnego. Od siebie mogę polecić tę ofertę https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka z której sama korzystam.
źrebak18

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: źrebak18 »

Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie to szkoła, która spełni większość oczekiwań rodziców jak i dzieci. Świetnie przygotowana kadra nauczycieli, dobrze wyposażone klasy i bardzo dużo zajęć dodatkowych, to wszystkie czynniki, które sprawią że nauka będzie dużo bardziej efektowna na tym i kolejnym etapie edukacji.
iguś

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: iguś »

Jak interesujecie aktualnymi zmianami na temat szkół po reformach itd. To możecie też zajrzeć sobie tutaj https://www.nowaera.pl/oferta-edukacyjn ... o-reformie . Dowiecie się na czym dokładnie miały zmiany polegać i czy były one koniecznością.
bałagan78

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: bałagan78 »

W Warszawie dobrym wyborem będzie również Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie, to placówka w której sporo uwagi przykłada się do nauki języków. Organizowane są zajęcia dodatkowe oraz wprowadzane elementy nauki dwujęzycznej, to bardzo ważny element już w Szkole Podstawowej, nauka języków to przyszłość.
włodek78

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: włodek78 »

W przypadku wyboru liceum w Warszawie warto pomyśleć o tej szkole - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. To szkoła z dużymi tradycjami, jako szkoła prywatna daje duże możliwości, zarówno jeśli chodzi o poziom nauki jak i zajęcia pozalekcyjne. To dobry start w przyszłość, dzięki nauce w takim LO dużo prościej będzie wybrać przyszły kierunek studiów.
Tośka
Posty: 579
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:15

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Tośka »

A jak szkoły, do których posyłacie swoje dzieci, radzą sobie z nauczaniem zdalnym w obecnej sytuacji? Czy wykorzystują one ms teams do nauki zdalnej? Słyszałam, że platforma ta wprowadziła już nowe funkcjonalności, takie jak na przykład Aktualizacja Raportu Obecności czy też więcej kontroli przed, w trakcie i po zajęciach online. Co o nich sądzicie?
Awatar użytkownika
wspolnafirma1
Posty: 252
Rejestracja: 13 maja 2019, 20:20

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: wspolnafirma1 »

bałagan78 pisze: ↑08 lis 2020, 23:00 W Warszawie dobrym wyborem będzie również Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie, to placówka w której sporo uwagi przykłada się do nauki języków. Organizowane są zajęcia dodatkowe oraz wprowadzane elementy nauki dwujęzycznej, to bardzo ważny element już w Szkole Podstawowej, nauka języków to przyszłość.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie to zdecydowanie najlepszy wybór jeśli zależy nam na przyszłości dziecka. Szkoła nie tylko bardzo dobrze wpływa na rozwój i poziom nauki, dzięki odpowiedniemu podejściu do pracy z uczniami, dzieci dużo chętniej tam chodzą. To ma ogromny wpływ na jakość tej nauki oraz przyjaźnie i znajomości które już zawiązują się na tym etapie.
Maryśka

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Maryśka »

Dzień, w którym rozpoczyna się nowy etap życia, jest dla dziecka niezwykle stresujący. Z pewnością dla rodziców także. Warto więc opowiedzieć dziecku przed wyjściem, co będzie się działo podczas tej uroczystości. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu wiele ciekawych rad i wskazówek, chyba ,że posyłałaś już dziecko do pierwszej klasy i masz w tej kwestii doświadczenie. Skonfrontuj więc swoje doświadczenia z informacjami zawartymi na blogu.
ZofiaŻ

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: ZofiaŻ »

Z pewnością część z Was będzie zastanawiała się, na którą ofertę zielonej szkoły warto się zdecydować. Niezależnie od wieku dzieci czy ich zainteresowań http://kumitetravel.pl/aktywna-zielona-szkola/ jest w stanie zaproponować program wypoczynku na świeżym powietrzu połączonego z integracją. Zielona szkoła z kumitetravel.pl to gwarancja wyjazdu jedynie do sprawdzonych obiektów i pomocy doświadczonych animatorów, który wspierają nauczycieli w opiece nad dziećmi. Polecam!
MiKoś

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: MiKoś »

Maryśka fajny wpis. Warto też dziecko odpowiednio wyposażyć w drodze do tej szkoły. Odpowiednie przybory stanowią dość dużą pomoc w nauce. Ale też odpowiedni tornister czy plecak dla starszego, jest ważny. Musi wyglądać nowocześnie, by sie podobał dziecku i rówieśnikom. Ale też musi mieć odpowiednia formę, by był zdrowy dla pleców i samej postawy. Takimi plecakami na pewno są modele od Coocazoo. CarryLarry to najmniejsza linia. Może nie od pierwszej klasy ale 3-4 to już spokojnie może go używać. Albo można wybrać te trochę większe modele z wyższych linii. Każdy jest dobrze przemyślany i kładzie duży nacisk właśnie na prawidłową postawę podczas noszenia.
Jonęk

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Jonęk »

Nie tak dawno temu chciałam nauczyć córkę fizyki i zaczęłam szukać odpowiedniego nauczyciela lub szkoły. Udało mi się znaleźć świetną opcję dzięki mojemu przyjacielowi, który zaproponował mi te lekcje korepetycje fizyka. Jest bardzo dobrze zbudowany trening i jestem pewien, że każde dziecko tam będzie zainteresowane. Moja córka uczy się tam od kilku miesięcy i doskonale widzę wynik.
Awatar użytkownika
Alvinka
Posty: 121
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:33
Kontakt:

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Alvinka »

Pomyślcie o prywatnych, ja to nie byłam przekonana, ale to już sama nie wiem czemu:D Córka jest już w 4 klasie w Te Vizji na Wawrze w Warszawie i lepiej wybrać nie mogłam, serio. Angielskiego jest tu dużo, matematyki też. Też świetne jest to jak dużo jest tu zajęć dodatkowych, takich ciekawszych dla dzieci.
Śnieżka

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Śnieżka »

Wiadomo, że o szkole podstawowej zadecydują rodzice. jednak w przypadku szkoły średniej taka decyzja należy już do dziecka, które właśnie zaczyna wkraczać w dorosłe życie. Warto poszukać na stronie https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs .
małżowinauszna

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: małżowinauszna »

Hej. Chciałabym was zapytać, czy w szkole waszych dzieci są laboratoria szkolne? Zastanawiam się jak się to sprawdza na co dzień. Widziałam, że tego typu produkty można dostać np. tutaj http://tablice-interaktywne.com.pl/Tabl ... u-d14.html Nie powiem, bardzo ciekawe rozwiązanie.
edoś

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: edoś »

a co zrobić, gdzie się udać po pomoc jeśli dziecko jest wycofane? w przeszłości z powodu różnych traum rodzinnych niestety ciężko zaufać i rówieśnicy także nie ułatwiają. jak to dziecko upewnić, że już nie będzie krzywdzone? Znalazłam ostatnio fajny blog edukacyjny i oczywiście chodzimy do psychologa na terapie ale póki co efekty nie są najlepsze. co jeszcze mogę zrobić? czytam dużo porad właśnie na tym blogu. to się przydaje. zastanawiam się tez nad innym rodzajem terapii. co polecacie?
KarólK

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: KarólK »

Wiadomo, że o szkole podstawowej zadecydują rodzice. jednak w przypadku szkoły średniej taka decyzja należy już do dziecka, które właśnie zaczyna wkraczać w dorosłe życie. Warto poszukać na stronie https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs
Miniąka

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Miniąka »

Prywatna szkoła powinna być dobrym wyborem według mnie. Nie chce też jakoś piętnować państwowych, no ale ja zapisałam moją córkę do Te Vizji, prywatnej podstawówki na Ochocie. Widzę jak tu każdy się stara, nauczyciele są starannie wybierani. Szkoła daje dzieciom to co najlepsze.
Awatar użytkownika
KarolK
Posty: 816
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:17

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: KarolK »

Wybór szkoły średniej nie jest łatwy. Wielu młodych ludzi po prostu nie wie jeszcze czym chciałby zawodowo zajmować się w przyszłości. A taką ważną decyzję musi podjąć kończąc szkołę. Tutaj https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/j ... -technikum można znaleźć kilka cennych wskazówek czym się kierować dokonując wyboru.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 328
Rejestracja: 05 cze 2019, 11:56

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: kasiakowa06 »

Gonia pisze: ↑16 sie 2019, 15:31 Do jakich placówek uczęszczają wasze dzieci ?Bo zastanawiam sie czy wysłać moją córkę do szkołu publicznej czy lepiej zrobie jak spróbuje ją zapisać do szkolaeuropejska.pl/ . Podobno po takiej prywatnej szkole ma wieszke szanse na to by coś osiągnać.
Jak dla mnie najlepsza edukacja to szkoła https://mak.edu.pl/


Obrazek
beatrix

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: beatrix »

Warto zawsze stawiać na wysoką jakość edukacji. Właśnie dlatego na spokojnie zerknijcie sobie tutaj https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs . Jest tam bowiem sporo różnych szkół, ale nie tylko. Znajdziecie tam również internaty i bursy. Placówki te biorą udział w Programie Stypendialnym Horyzonty.
Kośka

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Kośka »

Wiadomo, że każdy rodzic dobrze wie co będzie najlepsze dla jego dziecka, a też nie każda szkoła będzie w stanie to zapewnić. Szkoła to nie tylko podstawowe zajęcia jak język polski, matematyka, ale też fajnie jak dzieci mają dużo innych, nowych możliwości. Jak zależy wam na czymś więcej to polecam postawić na Te Vizje Gdańsk, zarówno przedszkole jak i szkoła podstawowa to idealne miejsce do prawidłowego rozwoju dzieci i edukacji na najwyższym poziomie.
Nadia44

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Nadia44 »

A może programowanie? Ostatnio stało się to całkiem popularne i moim zdaniem super wspiera rozwój dziecka. Tutaj można znaleźć taki internetowy kurs programowania dla dzieci - https://instakolko.pl/ i sprawdzić jak to wygląda. Jest to bardzo ciekawa opcja.
Hanka8

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: Hanka8 »

Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego, dlatego pojawi się bardzo ważna kwestia jaką jest wybór ubezpieczenia szkolnego. Wybór ubezpieczenia dla dzieci nie może być nieprzemyślaną decyzją. Dlatego sprawdź informacje w tym temacie tutaj https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ Trzeba sprawdzić i porównać, dokonać analizy, bo przecież życie i zdrowie dziecka jest bezcenne.
mijaa

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: mijaa »

Wiecie, tak w sumie to nie brakuje dobrych szkół, ale żeby do nich się dostać, trzeba zdać dobrze egzaminy. Warto dlatego kupować sobie przykładowe testy na egzamin ósmoklasisty z matematyki, czy też z innych przedmiotów.
żanetaa

Re: Dobra szkoła dla dziecka?

Post autor: żanetaa »

Właśnie to jest to, że jak chodzi o takie aspekty, jak egzamin dla 8 klasy język polski - to naprawdę trzeba odpowiednio podjeść do tematu i konkretnie się przygotować. Jest to w końcu ważny egzamin. Tutaj na stronie egzamin8.pl możecie znaleźć świetne kursy w tym kierunku. Także możecie się z nimi zapoznać, jakby co.
ODPOWIEDZ