Bezpieczny przewóz dziecka

Różne tematy, niekoniecznie o biznesie.
Awatar użytkownika
Norbison
Posty: 17
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:34

Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Norbison »

A dokładnie jak przewieźć całą trójkę bezpiecznie? Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Antonia
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2020, 18:26

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Antonia »

Zmieszczenie trójki dzieci na tylnej kanapie to kłopotliwe zadanie. Rozwiązaniem go jest umieszczenie na tylnej kanapie dwóch fotelików, w których będzie podróżowała dwójka dzieci, a pomiędzy fotelikami można usadowić trzecią pociechę. Choć szczerze bardziej komfortowo i bezpieczniej będzie zastosowanie adaptera do pasów.
Awatar użytkownika
sevebrzo
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2020, 11:02

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: sevebrzo »

Antonia pisze: ↑30 mar 2020, 18:55 Zmieszczenie trójki dzieci na tylnej kanapie to kłopotliwe zadanie. Rozwiązaniem go jest umieszczenie na tylnej kanapie dwóch fotelików, w których będzie podróżowała dwójka dzieci, a pomiędzy fotelikami można usadowić trzecią pociechę. Choć szczerze bardziej komfortowo i bezpieczniej będzie zastosowanie adaptera do pasów.
Masz na myśli taki adapter jak Smart kid Belt?
Awatar użytkownika
Antonia
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2020, 18:26

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Antonia »

Tak, miałam na myśli Smart Kid Belt, który pozwala na komfortowe ulokowanie trójki pociech na tylnej kanapie. Jadą one też bezpiecznie gdyż ten adapter posiada homologacje i atesty.
Awatar użytkownika
pakossa
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2020, 20:35

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: pakossa »

Mamy Smart Kid Belt, zadowolona jestem z pasa, wygoda jak nie wiem bo można go ze sobą wszędzie zabrać. Do taksówki, samochodu uzywanego, na wakacje czy jak nie mamy możliwości zabrać ze sobą fotelika. Bezpieczny jest o czym świadczą testy zderzeniowe czy dynamiczne i certyfikaty jakie SKB posiada
Awatar użytkownika
Norbison
Posty: 17
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:34

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Norbison »

pakossa pisze: ↑30 kwie 2020, 17:52 Mamy Smart Kid Belt, zadowolona jestem z pasa, wygoda jak nie wiem bo można go ze sobą wszędzie zabrać. Do taksówki, samochodu uzywanego, na wakacje czy jak nie mamy możliwości zabrać ze sobą fotelika. Bezpieczny jest o czym świadczą testy zderzeniowe czy dynamiczne i certyfikaty jakie SKB posiada
Czyli też polecasz. Jak sobie czytam w necie to ma naprawdę zachęcające opinie i chyba skusimy się na to rozwiązanie. W naszym wypadku sprawdzi się doskonale.
Awatar użytkownika
Antonia
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2020, 18:26

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Antonia »

Norbison jeżeli nadal masz wątpliwości zobacz najnowsze testy wykonane przez fundację Jestem Potrzebny. SKB wypada w tych testach lepiej niż niejeden fotelik.

benji bananas gra online
Awatar użytkownika
Norbison
Posty: 17
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:34

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Norbison »

Antonia pisze: ↑20 maja 2020, 19:29 Norbison jeżeli nadal masz wątpliwości zobacz najnowsze testy wykonane przez fundację Jestem Potrzebny. SKB wypada w tych testach lepiej niż niejeden fotelik.
Poszukałem i widzę, że wyniki są całkiem interesujące. Pas wypadł całkiem ciekawie. Zaskakujące jest to, że jednego z testów nie przeszedł jakiś tam fotelik a jest on dostępny w handlu.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 318
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:23

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: mczay »

Bezpieczny przewóz dziecka w aucie jest bardzo ważny dlatego dobrze się zastanówcie jaki fotelik samochodowy dla niego kupujecie. Ja polecam wam foteliki od tego https://espiro.pl/foteliki-samochodowe producenta bo dobrze przeszły testy zderzeniowe i do tego są też wygodne w użytkowaniu.
Awatar użytkownika
Norbison
Posty: 17
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:34

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Norbison »

Niestety 3 foteliki w Corsie mi się nie zmieszczą :) Muszę szukać innego rozwiązania, które jest bezpieczne i da się zamontować w małym samochodzie by z rodziną móc gdziekolwiek jechać. Smart Kid Belt dla najstarszych jest dobrym rozwiązaniem a najmłodszy ma fotelik RWF
Awatar użytkownika
MiKos
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2020, 12:29

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: MiKos »

Norbison pisze: ↑04 sie 2020, 12:54 Niestety 3 foteliki w Corsie mi się nie zmieszczą :) Muszę szukać innego rozwiązania, które jest bezpieczne i da się zamontować w małym samochodzie by z rodziną móc gdziekolwiek jechać. Smart Kid Belt dla najstarszych jest dobrym rozwiązaniem a najmłodszy ma fotelik RWF
Niestety z mniejszymi samochodami jest problem. Przepisy wtedy dopuszczaja dwa foteliki i środkowe miejsce tradycyjnie na oryginalny pas. Chociaż rozwiązanie ze Smart Kid Belt wydaje się bezpieczniejsze i bardziej dopasowane do dziecka, niż te zwykłe pasy.
Baliś

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Baliś »

Hmmm przewóz dzieci starszych w tych pasach jak najbardziej jestem za nimi. Warto jednak też czytać i nie zwracać uwagi na negatywne opinie, bo w sieci jest ich sporo. Zerknij na https://smartkidbelt.com/pl/blog/news/k ... inie-ece44 . Czasem mniej prawdy lepiej wnika w cało kształt naszej decyzji. Konkurencja lubi czasem figle splatać.
Joaśka

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Joaśka »

Myślę, że na Twoim miejscu skonsultowałabym się z kimś bardziej doświadczonym. Na forum możesz zostać wprowadzona w błąd, a przecież chodzi tu o bezpieczeństwo Twojego dziecka. Ja kupiłam fotelik dla swojej pociechy w sklepie https://foteliki.szczecin.pl/akcesoria. Posiadają w ofercie także poncza dziecięce, śpiwory, maty, organizery oraz inne akcesoria potrzebne do bezpiecznego i komfortowego transportowania dzieci.
Awatar użytkownika
Riona
Posty: 59
Rejestracja: 03 kwie 2019, 14:08

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Riona »

Do przewożenia niemowlaków niezbędne są nosidełka dla dzieci . Łatwo się je instaluje na fotelach samochodowych i bezpiecznie można dziecko przewozić. Najlepiej wybrać dobrego producenta, a takie towary dostępne są na Tulisie.pl. Ich produkty mają świetną jakość, a dodatkowo część środków z każdej transakcji przekazują na rzecz biednych dzieci.
Marciński

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Marciński »

Co do Smart Kid Belt to warto pochylić sie nad tym testem, opublikowanym na łamach szwajcarskiego portalu naukowego: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm. Wyniki całkiem interesujące. Raczej mało kto się ich spodziewał. Test jest zrobiony w zgodzie z najnowszą normą i do tego jest to test porównawczy, czyli widzimy wyniki kilku różnych produktów w tym samym teście. A te inne produkty to foteliki. Czy widać dużą różnicę w stosunku do pasa? Ja nie widzę.
Ptyśka

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Ptyśka »

Moim zdaniem bezpiecznie przewozić dziecko można w foteliku, nie jestem zwolennikiem innych metod. Mi bardzo odpowiadają foteliki peg perego . Moja dwójka dzieci z nich korzysta, są bezpieczne, wygodne w montażu, obrotowe a na tym mi bardzo zależało.
Skowroński

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Skowroński »

Foteliki są ok. Nikt w to nie wątpi. Szczególnie dla młodszych dzieci, to nie ma co kombinować. Tylko trzeba też pamiętać, że inne rozwiązania wcale nie są gorsze, co widać własnie po testach, jak to wyżej pokazane. A czasami niektórzy (branża) nie akceptują takich wyników badań. I próbują udowodnić coś zupełnie innego niz wynika z badań. Trochę to chore. Zobacz tutaj: https://www.pb.pl/globalna-wojna-o-pols ... ek-1110342.

wentylacja do kotłowni
Kaśka

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: Kaśka »

Foteliki samochodowe chronią maluchy podczas każdej podróży, zapewniając im optymalną pozycję i najwyższy poziom komfortu. Objęte wytrzymałymi pasami dzieci mogą czuć się w pełni bezpiecznie w trasie, ponieważ w wyniku gwałtownego zahamowania bądź uderzenia w inny pojazd są bezpiecznie przypięte. Polecam zajrzeć na stronę https://mamaija.pl/foteliki-samochodowe ... -9-36.html
justii

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: justii »

To ja wam powiem, że fotelik dla dzieci MaxSpace Comfort System + https://avionaut.com/pl/foteliki/aviona ... GreyMax.01 robią wrażenie. Przede wszystkim są niesamowicie wykonane, bo są lekkie i wykonane z bezpiecznych materiałów. A dwa, to fakt że zabezpieczają też głowę, szyję, czy też cały kręgosłupem, przed ewentualnym uszkodzeniem podczas kolizji.
weronika3

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: weronika3 »

Z adapterem do pasów Smart Kid Belt, każdy samochód staje się bezpieczniejszy dla dziecka. Polecam przeczytać artykuł https://www.hejto.pl/wpis/jak-urzednicy ... ynku-smart, aby zobaczyć, jakie przeszkody stanęły na drodze do wprowadzenia tego produktu na rynek.
Awatar użytkownika
meliska
Posty: 82
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:50

Re: Bezpieczny przewóz dziecka

Post autor: meliska »

Można teraz nawet w wypożyczalni samochodów zamówić fotelik dla dziecka więc na pewno nie będzie problemu z bezpiecznym przewozem dziecka. Jak chcesz więc się do wiedzieć na temat wypożyczalni samochodów w Szczecinie to spojrzyj na tą stronę https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-sam ... -szczecin/
ODPOWIEDZ