Pierwsza firma

Porady dla przedsiębiorców, pracodawców i wszystkich, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.
Awatar użytkownika
Tomasz98
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2019, 23:32

Pierwsza firma

Post autor: Tomasz98 »

Cześć,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad otwarcie pierwszej firmy. Mam już chętnych do pracy, klienci też są.
Chciałabym jednak zrobić to jak najszybciej, ponieważ przyznam, że czas trochę mnie goni.
Macie jakieś sprawdzone sposoby jak sprawnie załatwić wszystkie formalności?
Awatar użytkownika
Marysia_89
Posty: 26
Rejestracja: 23 cze 2019, 1:38

Re: Pierwsza firma

Post autor: Marysia_89 »

Ja przy zakładniu firmy korzystałam z pomocy spolka.org (tutaj znajdziesz więcej informacji o tym).
Bardzo mi pomogli. Zajmują się sprzedażą gotowych spółek. Dostajesz m.in. nip czy regon, więc ucieka trochę formalności do pozałatwiania.
Poczytaj na ten temat, może Ci to pomoże
Awatar użytkownika
burek
Posty: 217
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:28

Re: Pierwsza firma

Post autor: burek »

Też myślę o własnym biznesie. W mieście przydałby nam się paintball, bo nie mamy żadnego miejsca rozrywki, gdzie można byłoby spędzić czas. W sieci znalazłem już nawet paintball sklep i myślę o skorzystaniu z ich oferty. Z tego co słyszałem, to oferują produkty bardzo wysokiej jakości.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 125
Rejestracja: 03 sty 2020, 14:45

Re: Pierwsza firma

Post autor: maksik »

Ciekawym pomysłem na biznes jest np. alpinistyczne mycie okien (http://ropeexpert.pl/alpinistyczne-mycie-okien/). Co prawda trzeba mieć różnego rodzaju uprawnienia. Ale obecnie buduje się dużo wieżowców i zapotrzebowanie na tego typu usługi jest coraz większe. Więc może warto rozważyć taki pomysł?
ODPOWIEDZ