Pasteryzowanie jedzenia

Porady dla przedsiębiorców, pracodawców i wszystkich, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.
dać

Pasteryzowanie jedzenia

Post autor: dać »

Jak dokładnie wygląda proces pasteryzacji? Zamyka się żywność szczelnie i poddaje wysokiej temperaturze. Wysokiej ale nie za wysokiej. Nie może przekraczać określonej temperatury. Pasteryzujecie w domu?
żmijka

Re: Pasteryzowanie jedzenia

Post autor: żmijka »

Co roku robię przetwory na zimę korzystając z tej popularnej techniki, której nauczyły mnie mama i babcia:) Chętnie zapoznaję się też z innymi sposobami przetwarzania żywności. Ostatnio natrafiłam np. na ciekawy artykuł o liofilizacji : https://onedaymore.pl/blog/liofilizowane-owoce/ . Fajna sprawa, bo owoce przygotowane w ten sposób nie tracą wartości odżywczej. Parę razy miałam okazję takie kupić i przyznam szczerze, że smakują świetnie, wyraziście, esencjonalnie. Można je z powodzeniem dodawać do muesli albo do sałatek bądź batonów zbożowych domowej roboty.

spirulina hawajska działanie
michaśka

Re: Pasteryzowanie jedzenia

Post autor: michaśka »

Przetwory to jedno, ja robię kompoty, dżemy czy soki. Na zimę jest jak znalazł. Jednak zależało mi jeszcze na czymś, co pozwoli mi przedłużyć świeżość produktów na co dzień. Wiadomo, że nie robimy zakupów na jeden posiłek, zwłaszcza teraz. Poszukałam trochę w sieci i okazało się, że pojemnik próżniowy to bardzo dobre rozwiązanie. Produkty przechowywane w próżniowych warunkach dłużej są świeże przez co dłużej nadają się do spożycia. To minimalizowanie marnowania jedzenia i spora oszczędność.
ODPOWIEDZ