Usługi w chmurze

W jakiej branży założyć biznes - porady, pomysły, inspiracje.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 318
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:23

Usługi w chmurze

Post autor: mczay »

bardzo popularne rozwiązanie obecnie, do przechowywania danych itp. Ale jak się za to zabrać, z kim podpisać umowę? jak w ogóle wyglądają koszta? Chodzi mi głównie o centralę telefoniczną.
Awatar użytkownika
marian3
Posty: 224
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:32

Re: Usługi w chmurze

Post autor: marian3 »

Podstawa to dobry dostawca i umowa o świadczenie usług zdalnych. Ona jest konieczna w wielu przypadkach, między innymi wtedy jak Cię interesują wirtualne centrale telefoniczne, programy do obsługi komunikacji, pakiety aplikacji biurowych czy komunikatory internetowe. Pamiętaj o SLA czyli gwarantowanych unormowaniach poziomu świadczenia usług. Na https://focustelecom.pl/blog/sla-co-to-jest/ dowiesz się więcej o czym mowa. To zabezpieczenie dla Ciebie jako odbiorcy usług. A jeśli szukasz sprawdzonego dostawcy to jak najbardziej Focus Telecom Ci polecam. Pewniak na rynku, świadczą szereg usług zdalnych właśnie dla klientów.
Tośka
Posty: 579
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:15

Re: Usługi w chmurze

Post autor: Tośka »

A jakie są Waszym zdaniem najważniejsze zalety chmury? Dlaczego warto w ten sposób przechowywać dane i na nich pracować? Ja słyszałam, że chmura zapewnia bezpieczeństwo i dużo szybsze, sprawniejsze przekazywanie informacji. Czy ktoś z Was pracuje już w firmie na danych w chmurze i mógłby podzielić się opinią?
Łania29

Re: Usługi w chmurze

Post autor: Łania29 »

Tośka pisze: ↑30 paź 2020, 19:33 A jakie są Waszym zdaniem najważniejsze zalety chmury? Dlaczego warto w ten sposób przechowywać dane i na nich pracować? Ja słyszałam, że chmura zapewnia bezpieczeństwo i dużo szybsze, sprawniejsze przekazywanie informacji. Czy ktoś z Was pracuje już w firmie na danych w chmurze i mógłby podzielić się opinią?
No tak, chmura to przyszłość, coraz więcej firm zaczyna korzystać z tych usług ale wciąż wiele firm się zastanawia, między innymi z obawy przed wyciekiem informacji , czy zawodnością systemu, czy przed samym procesem migracji. Migracja do chmury to rozwiązanie dla klientów, którzy oczekują elastyczności w korzystaniu w zasobów serwerowych, wysokiej dostępności, znacznie szybszej implementacji i wdrożenia aplikacji. Zalety migracji do chmury obliczeniowej to obniżenie kosztów jak również optymalizacja oraz globalność rozwiązań.
Awatar użytkownika
sefka
Posty: 348
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:52

Re: Usługi w chmurze

Post autor: sefka »

Jestem w sumie zaskoczona, że nikt z was nie wspomniał o https://cloudferro.com/ Na rynku istnieje wiele firm, to fakt, ale nie każda z nich świadczy tak profesjonalne usługi, jak właśnie ta. Wedlug mnie nie ma nad czym się zastanawiać, tylko po prostu skorzystać z ich usług.
Awatar użytkownika
yustyna
Posty: 99
Rejestracja: 24 maja 2019, 11:13

Re: Usługi w chmurze

Post autor: yustyna »

Bezpieczeństwo danych w firmie to absolutna podstawa a chmura dla firm to rozwiązanie które zapewnia dostęp do informacji z dowolnego komputera. Nie ma też żadnych ograniczeń w liczbie sprzętów, za pomocą których można dotrzeć do danych więc to jest bardzo praktyczne rozwiązanie
ą123ola

Re: Usługi w chmurze

Post autor: ą123ola »

Korzystając z usług w chmurze, naprawdę warto zainteresować się kwestią, jaką jest bezpieczeństwo systemów informatycznych. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat możliwych zagrożeń i jak im przeciwdziałać, bardzo polecam artykuł na blogu Mine IT - https://www.mineit.pl/blog-2/item/10-be ... t-w-firmie, z którego dowiecie się wiele o bezpieczeństwie w IT
ODPOWIEDZ