Handel choinkami

W jakiej branży założyć biznes - porady, pomysły, inspiracje.
Awatar użytkownika
astra
Posty: 58
Rejestracja: 10 lip 2019, 14:09

Handel choinkami

Post autor: astra »

Jak w temacie - co uważacie o takim biznesie? Plantacja https://www.choinki.pl/ wspiera taki biznes i oferuje pomoc w założeniu biznesu handlu choinkami (tu np. znalezienie powierzchnii na plac czy stoisko, przygotowanie punktu, zaopatrzenie go w drzewka etc.). Myślę, że taka działalność miałaby potencjał. Co Wy uważacie?
Awatar użytkownika
milka
Posty: 106
Rejestracja: 27 cze 2019, 18:02

Re: Handel choinkami

Post autor: milka »

Jeśli chcesz handlować choinkami w Niemczech zgłoś się do https://sprzedawajwniemczech.pl/ Pomogą ci w rozwinieciu biznesu na Amazon lub eBay. Sama myślę o sprzedaży w Niemczech ale chciałabym postawić na ubrania lub meble. Choinki to raczej sezonowy biznes.
Awatar użytkownika
Zoxin
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2019, 16:15

Re: Handel choinkami

Post autor: Zoxin »

Jasne, że tak. Jak dla mnie dobry pomysł :) choć sezonowy
Awatar użytkownika
KarolK
Posty: 816
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:17

Re: Handel choinkami

Post autor: KarolK »

To zdecydowanie świetny pomysł, ale przez sezonowość właśnie, nie opłacalne byłoby prowadzenie sklepu internetowego i pozycjonowanie go. Najlepszym wyborem byłoby uruchomienie sprzedaży na allegro i amazonie. Allegro każdy zna, a jeśli chodzi o amazon i z czym to się je, to możesz poczytać o tym na https://www.nethansa.com/pl/sprzedaz-na ... zaczniesz/. Według mnie świetny poradnik, a sam amazon staje się coraz bardziej popularny i daje większe możliwości na rozwój, bo dostępny jest w wielu krajach.
Awatar użytkownika
szmek
Posty: 168
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:51

Re: Handel choinkami

Post autor: szmek »

Jeśli dobrze to zorganizujesz to faktycznie biznes może być dochodowy. Z tym że pewnie też potrzebny będzie sprawdzony transport morski, zatem polecam https://pfc24.pl/fracht-morski/ . Nie ma co się ograniczać do handlu krajowego, jeśli można towar sprzedawać na całym świecie
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 125
Rejestracja: 03 sty 2020, 14:45

Re: Handel choinkami

Post autor: maksik »

Taki biznes można połączyć z asortymentem dodatkowym. Sklep internetowy może być bardziej rentowny. Na https://www.idosell.com/pl/shop/ jest dostępna oferta na sklepy gotowe do sprzedaży. Mają spore możliwości. Ktoś może z takiego rozwiązania korzysta i może podzielić się opinią? Wydaje mi się, że do choinek też będą sprzedawać się też ozdoby, więc warto o takie produkty rozszerzyć oferte.
Kolla

Re: Handel choinkami

Post autor: Kolla »

Ja u siebie prowadzę sklep stacjonarnie z możliwością zakupu online i zgodzę się z wami, że takie artykuły sezonowe warto wprowadzać do oferty. Ja na przykład w okresie świątecznym z przetestowanej już hurtowni TOMA zamawiałem stojaki choinkowe, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Regularnie zamawiam u nich różnego rodzaju doniczki, których firma jest producentem Klienci chwalą bardzo te artykuły od nich, a i ja jestem zadowolony, bo współpraca z hurtownią układa się świetnie.
ODPOWIEDZ